Kitetrip TYROLSKO

SNOWKITING – Bernina, Silvaplana, Reschensee

021Vydejte se s námi do míst dějiště několika mistrovství světa ve snowkitingu i do míst, která nosí punc nejvyšší kvality co se snowkitingu v Alpách týká. Na tuto akci jedeme obytným vozem, abychom byli co nejvíce mobilní a mohli se přizpůsobit aktuální předpovědi počasí. Pohybovat se budeme mezi jezery Silvaplana, Lago Bianco (Bernina pass) a Reschensee. V pronájmu budeme mít luxusní obytku pro 6 osob. Kapacita soustředění je tedy max 4 osoby. Určeno pro úplné začátečníky i pokročilé kajtery.

Termín: 19.-27.1.2019 (5 dní v tomto termínu – na předpověď)

01

Popis akce: Zahájíme společným odjezdem „bydlíkem na kolečkách“ z Prahy v brzkých raních hodinách, tak abychom si ještě ten den odpoledne pěkně zajezdili. Po cca 7mi hodinách budeme na místě – Lago di Resia (Reschensee). Následují podle předpovědi dny snowkitingu na jednom z blízkých jezer – Reschensee, Silvaplana, Lago Bianco (Bernina). Během výletu budeme pilovat techniku jízdy a učit se jezdit na různých površích i v různém terénu. Také, pokud nám to podmínky dovolí, si společně zazávodíme na vytyčené trati. Navštívíme jeden nebo více dní bazén a také si dáme oběd nebo večeři v italské pizzerii. Návrat do Česka je naplánován na večerní hodiny.

Ubytování: v luxusním obytném autě pro 6 07os.

Stravování: každý připraví 1 teplé jídlo k večeři pro všechny, snídani si řeší každý samostatně

Náročnost: nízká

Kurzy: Možnost absolvování „základního kurzu snowkitingu“ nebo „jednodenního kurzu snowkitingu“ na rozježdění za 1660 Kč. Jednodenní kurz doporučujeme pro ty, co již mají se sportem alespoň minimální zkušenosti (např z 027vody) nebo již prošli nějakým kurzem v minulosti.

Půjčovna vybavení: v rámci výletu

Počet nocí: 5 nocí

Dní ježdění: 5 dní

Cíl akce: společný trénink a zlepšování dovedností ve snowkitingu, na konci výletu malý, soukromý race závod, testování nejnovějšího vybavení. objevování nových lokalit

Průvodce a trenér: Martin Lafek

RESCHENSEE
Reshensee (Lago di Resia) je umělé jezero, ležící v západní částini Jižního Tyrolska v Itálii v provincii Adige, 2 km od hranic s Rakouskem (Reschenpass) a 3 km od hranic se Švýcarskem. Leží v nadmořské výšce 1498 m.
Kapacitou 0,12 km3 je to největší jezero v 018provincii a rozlohou 6,6 km2 je největším nad 1000 mn.m. v Alpách. Do jezera přitékájí Adige, Rojenbach a Karlinbach a odtéká Adige. Bylo vybudováno v roce 1920. Tehdy mělo hloubku pouze 5 m. V roce 1939 přišla společnost
Montecatini (nyní Edison Energia) s novým plánem na výstavbu 22 m hlubokého jezera. Nová přehrada byla dostavena v r.1950 a zatopila 163 domů a 523 ha (1290 akrů) obdělávané půdy.

SILVAPLANA
Silvaplana (Německy: Silvaplanersee) je jezero v údolí Horní Engadin – Graubünden, Švýcarsko. Spolu s jeho větším sousedem, jezerem Sils, je jedním z největších jezer v Graubünden. Nad Silvaplana ční několik hor nad 3000 m, zejména Piz Corvatsch, Piz Julier a Piz Surlej. Povodí jezra sahá na Piz Corvatsch (3451 m) a zahrnuje několik ledovců, největším je Vadret dal Tremoggia. Silvaplana leží ve výšce 1709 mn.m. Zaujímá plochu o rozloze 2,7 km2.
Objemem je podobně veliké jako Reschensee, má 0,14 km3 a maximální hloubku 77 m. Jezero je napájeno toky Inn, Fexbach, Ova dal Valhun, hlavním odtokem je Inn.

BERNINA
Masiv Bernina bývá někdy společně s Livigno Alpen a skupinou Sesvena spojován do jednotného celku Rétické Alpy (Rhetian Alps). Je to vysoká a bohatě zaledněná oblast na území švýcarského kantonu Graubünden a italské provincie Sondrio. Bernina je nejvyšším pohořím Východních Alp. Zvedá se pozvolna z jihu od úrodného údolí Valtellina jako gigantický horský val a je rájem turistů a horolezců. Nejvyšším vrcholem masivu je Piz Bernina (4 049 m), který zároveň jako jediný ve Východních Alpách překračuje hranici 4 000 m. Pohoří zaujímá plochu 1 500 km2. Rovněž zaledněním patří Bernina na přední místo v Alpách (ledovce Morteratsch, Sella, Pers, Tschierva atd.). Největší ledovce jsou na švýcarské straně. Na italské straně jsou největšími ledovými plochami ledovce Scerscen, Fellaria, Disgrazia a další. V oblasti Horního Engadinu je železnice (Rétská dráha, Rhätischen Bahn) po níž jezdí tzv. Bernina-Express. Na východě území, pod sedlem Berninapass (mezi Val Poschiavo a v horní části údolí Engadin, Val Bernina), se rozkládá velké jezero Lago Bianco (2 234 mn.m.), které bylo vybudováno roku 1912. Jezero zaujímá plochu 1,43 km2; maximální hloubka je 53 m.

Cena: 9600 Kč

V ceně není: jídlo, poplatky za případné vstupy do bazénu (cca 6 euro) nebo kulturních zařízení, cestovní pojištění